Naar boven

Home : Verkeer en vervoer : Geluidswerende voorz...

Geluidswerende voorziening langs de N317

De gemeente Doesburg wil de geluidsoverlast van de N317 verminderen. Hiertoe zijn de aanleg van een geluidswal en het plaatsen van schermen de in te zetten middelen. De geluidswal zal het langste stuk beslaan. Een geluidsscherm is beoogd op plekken, waar te weinig ruimte is voor een geluidswal.

 

Leeswijzer

Via dubbelklikken op de onderstaande hoofdstukindeling komt u snel bij de gewenste informatie:

·         Actuele Stand van zaken

·         Gepland proces en tijdspad

·         Algemeen e-mailadres

·         Publicaties

 

Actuele Stand van zaken

Een algemene inloopavond over de aanleg van de geluidswal is gehouden op 9 februari jl. in IJsselzicht. Hier is het volgende kaartmateriaal getoond;

  • Waar wordt de wal aangelegd?
    De wal wordt aangelegd van de noordzijde van Woonzorgcomplex IJsselzicht tot de Van Kinsbergenstraat.
  • Welke bomen gaan weg en welke blijven staan? Klik hier.
  • Welke beplanting wordt er in de nieuwe situatie weer aangebracht? Vooraanzicht en overzicht van de geluidswal.
  • Welk tijdspad hoort bij het project?

 

Daarnaast lagen rapporten ter inzage over onderzoeken op gebied van flora en fauna en op het gebied van geluid. Vragen konden worden gesteld aan vertegenwoordigers van het Waterschap Rijn en IJssel en van de gemeente Doesburg.

 

 

Gepland proces en tijdspad

Het traject dat doorlopen dient te worden voor het geluidsscherm is anders dan het traject voor de geluidswal. De belangrijkste redenen voor dit verschil is dat een bouwvergunning benodigd is voor de aanleg van een scherm en een geluidsscherm past niet binnen de huidige bestemming past. Hiervoor dient het bestemmingsplan aangepast te worden.

 

Acties geluidswal
Half februari worden de bomen en de beplanting gerooid langs de Coehoornsingel. Hier wordt haast mee gemaakt, omdat eenmaal genestelde vogels niet verjaagd mogen worden.
Na de bouwvak van 2010 zullen - zover nodig - rijplaten gelegd worden parralel aan de N-317 en worden overige verkeersmaatregelen genomen.
In augustus en september zal het waterschap Rijn en IJssel beginnen met grond rijden.
In oktober kan het gras gezaaid worden en wat later brengt men de beplanting aan.
Het geheel zal in november gereed zijn volgens de huidige planning.
Acties geluidsscherm
In maart 2010 wordt de externe partij gekozen die de vormgeving van het scherm uitwerkt.
Na een eerste voorzet zal het ontwerp beoordeeld worden.
Als er een voorlopig ontwerp van het scherm gemaakt is, zal het aanpassen van het bestemmingsplan ter hand genomen worden.
Bij een definitief ontwerp kan de bouwvergunning aangevraagd worden.
Klik hier voor het tijdsschema van de geluidswal van maand tot maand.

 

 

 

Algemeen e-mailadres

 

U kunt vragen over het project stellen bij de projectleider, Marcel Eken, van de gemeente via e-mailadres: Marcel.eken@doesburg.nl. Hier zal zo spoedig mogelijk antwoord op volgen. De projectleider is gemiddeld twee dagen per week aanwezig op het stadhuis.

 

 

 

Publicaties

Onderstaand vindt u eerdere publicaties aangaande de geluidswerende maatregelen langs de N-317.

 

 

- Publicatiedatum: 25 januari 2010

 

Inloopavond geluidswal langs N317

 

De gemeente en het Waterschap Rijn en IJssel willen starten met de aanleg van de geluidswal langs de Coehoornsingel en de provinciale weg N 317. De wal komt deels op de plaats waar nu twee rijen bomen staan langs de Coehoornsingel. Eén rij bomen kan blijven, de andere wordt verwijderd. De rij welke het dichtst bij het Noordelijk Molenveld staat, valt buiten de kapaanvraag.

 

In het kader van de vergunningverlening zijn onderzoeken uitgevoerd in het kader van de Flora en Fauna. Boomonderzoek en vleermuizenonderzoek  heeft uitgewezen dat er geen bezwaren zijn voor de kap van de bomen. Daardoor kon de vergunning worden verleend. Na publicatie hiervan zijn er geen bezwaren gemaakt en daarmee is de vergunning definitief.

 

Het voornemen is de kap uit te voeren in de maand februari, na de inloopavond. De overlast voor aanwonenden zal hierbij beperkt blijven tot enkele beperkte verkeersmaatregelen langs de Coehoornsingel. Bomen kappen terwijl vogels in de bomen en beplanting broeden is bij wet verboden. Het broedseizoen loopt jaarlijks van 15 maart tot 15 juli. Dit is dan ook de reden om vóór maart aanstaande te kappen. Hierbij wordt ook de lagere beplanting weggehaald, want ook hier kunnen vogels in broeden.

 

Om de wal aan te kunnen leggen zijn de nodige overeenkomsten tussen Waterschap Rijn en IJssel, de Provincie Gelderland en gemeente noodzakelijk. Voor het ontwerp van de wal dienen de puntjes op de i gezet te worden. In het ontwerp wordt rekening gehouden met de aanleg van extra parkeerplaatsen langs de Coehoornsingel. Over deze zaken neemt het college van B&W komende week een besluit.

Op 9 februari aanstaande organiseert de gemeente een inloopavond, zodat u volledig op de hoogte kunt raken en vragen kunt stellen. Deze avond wordt gehouden in het woonzorgcomplex IJsselzicht. U bent welkom van 19:15 tot 21:00. Het adres is Van Brakellaan 54 te Doesburg.

 

Het Waterschap Rijn en IJssel verzorgt de uitvoer van de aanleg van de geluidswal. Zij geven aan in augustus dit jaar te beginnen met de aanleg. Als de geluidswal is aangelegd, wordt er ook vervangend groen herplant op de wal. Op de informatieavond kunt u hierover meer informatie krijgen.

 

- Publicatiedatum: maart 2009

 

In de nieuwsbrief (maart 2009) is informatie te vinden over de geluidswerende voorziening langs de N317.