Op 31 januari 2008 heeft de gemeenteraad de notitie Kleine Stedenbeleid-2 vastgesteld. Kleine Stedenbeleid 2 loopt van 2008 tot en met 2011 en is een voortzetting van Kleine Stedenbeleid 1 dat in 2006 is gestart met 2 programmapunten:
- Verbetering van de woonomgeving in wijken De Ooi en Zuidelijk Molenveld.
- Zorgen dat iedereen mee kan doen in de samenleving.
Verschillende activiteiten zijn in 2006 en in 2007 georganiseerd om dit te bewerkstelligen. Enkele voorbeelden:
- Samen met ouders is gekeken wat er nodig is om het “opgroeien in de wijk” te verbeteren. Dit heeft geresulteerd in 2 opnieuw ingerichte speelplekken in de Ooi: aan het van Tuijlplein en de Koppenberch. In Zuidelijk Molenveld wordt nog gewerkt aan de renovatie van Speeltuin Kindervreugd en zal het Prins Bernhardplein binnenkort onder handen worden genomen. Ook zijn er verschillende bijeenkomsten in het kader van opvoedingsondersteuning georganiseerd.
- Met de middelen van het Kleine Stedenbeleid heeft het sportbuurtwerk veel sportactiviteiten in de wijken kunnen organiseren.
- De nieuwbouw op De Linie heeft extra aandacht gekregen als nieuw voorzieningenhart van Doesburg. Er is een huis-aan-huis-krantje verschenen met informatie wat er allemaal te doen is in de diverse gebouwen op De Linie.
- Om de wijken schoon te krijgen en te houden is Cambio in Doesburg aan het werk gegaan.
- Er is door de wijkraad een pleinfestijn georganiseerd in De Ooi.
Kleine Stedenbeleid 2 zal een voortzetting en een uitbreiding van Kleine Stedenbeleid 1 zijn, met dezelfde programmapunten. Meer hierover kunt u lezen in de kaderstellende notitie KSB-2.
Naast de wijken De Ooi en Zuidelijk Molenveld zullen nu ook Beinum en Noordelijk Molenveld kunnen profiteren van de extra middelen van de Provincie Gelderland. Hoe Kleine Stedenbeleid 2 concreet zal worden vormgegeven is te lezen in het projectenoverzicht, dat tot stand is gekomen in samenwerking met de wijkraden en diverse organisaties die werkzaam zijn in Doesburg.
